Więcej na ten temat

 • Rząd podniesie najniższe emerytury? Kowalczyk: Trwają rozmowy

  Na pewno coś trzeba zrobić dla emerytów. lecz nie chcę przesądzać, co to mogłoby być. a może podniesienie najniższej emerytury, a może może jakiś jednorazowy dodatek, a może dodatek do waloryzacji. Trwają rozmowy, żeby wspierać emerytów z najniższymi świadczeniami - mówi na wywiadzie Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

 • Ostrzeżmy babcię. Metoda "na wnuczka" to przeżytek

  Choć osoby starsze to potencjalnie łatwy cel, złodzieje wymyślają coraz bardziej wyrafinowane metody, by pozbawić ich oszczędności. Niestety, są skuteczni na wyzyskiwaniu ich łatwowierności.

 • Morawiecki: Nie wykluczam ponownej nowelizacji tegorocznego budżetu

  Nie wykluczam ponownej nowelizacji tegorocznego budżetu - poinformował wicepremier, minister rozwoju finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał, że resort finansów chce wykorzystać dobrą sytuację budżetu do "realizacji zobowiązań z przeszłości".

 • Sztuczna inteligencja spowoduje wybuch nowych miejsc pracy?

  Sztuczna inteligencja (AI) był teraz dziś częścią rzeczywistości biznesowej, a na najbliższych latach należy spodziewać się, że na znaczącym stopniu będzie decydować o konkurencyjności firm. Aż 37 proc. przedsiębiorstw teraz na tej chwili wykorzystuje sztuczną inteligencję dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom jak np. CRM. Kolejnych 22 proc. planuje zrobić to na najbliższym czasie.

Dodany przez Ewa Wartka | 2017/09/12

Fotografie rodzinne

Fotoksiążki to dzisiaj jeden z ciekawszych pomysłów na prezent.

W czasach gdy codziennie robimy kilkanaście do kilkudziesięciu zdjęć najdrobniejszych wydarzeń, jak posiłek, strój dnia, czy kubek kawy, takie pamiątki z jednej strony tracą na wartości, z drugiej - jeśli wybierzemy najlepsze zdjęcia, z wydarzeń, które naprawdę chcemy wspominać - są bardzo dobrym sposobem na zachowanie pamięci o udanych wakacjach, spotkaniach z rodziną, czy znajomymi.
Fotoalbumy (zobacz jak wyglądają na to dzisiaj z jednej strony przeszłość, w końcu mamy ramki cyfrowe i zupełnie inaczej przechowujemy dzisiaj zdjęcia, jednak fotoksiążki wciąż wiele osób chce posiadać i uznaje to za najlepszy sposób na gromadzenie wspomnień.
Prezent w takiej postaci to doskonały sposób, aby powiedzieć przyjaciółce, czy komuś z rodziny jak wiele dla nas znaczy i że wszystkie chwile spędzone razem są warte tego, aby je wspominać i celebrować. Dzisiaj mamy wiele sposobów na przechowywanie zdjęć - telefon, tablet, komputer, ale i tak najlepszą metodą jest zebranie najciekawszych zdjęć, wybranie odpowiedniego wzoru, filtra bądź sepii i dodatkowych ramek po to, aby wystylizować je czy to na zdjęcia retro, czy stary film, dzięki temu wspomnienia nabiorą nowego wymiaru.
Oczywiście nie ma sensu drukować każdego zdjęcia zjedzonego posiłku, czy wypitej kawy, ale te fotki które uwieczniły szczególne chwile jak pierwszy dzień wakacji, udany spacer, ulubiony film w ulubionym kinie - z pewnością warto utrwalić.
Jest tyle sposobów na piękne ozdobienie zdjęć, że fotoksiążki stają się wspaniałą pamiątką do której chcemy ciągle powracać.
Jeżeli mamy jakieś stare zdjęcia w formie analogowej, papierowej, także możemy je przerobić na wersję cyfrową i dać im nowe życie poprzez obróbkę komputerową i wywołanie na dobrej jakości papierze do zdjęć. Dzięki temu możemy odnowić stare fotoalbumy, dzięki nowych technologiom dostają one nowe życie, a my możemy cieszyć się wspomnieniami z wczesnego dzieciństwa i młodości swoich rodziców, a nawet dziadków. Warto tworzyć międzypokoleniowe albumy!

Okiem reportera

hobby
rozrywka
czas wolny