Więcej na ten temat

 • W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

  Planujecie duże zakupy na ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem był Święto Trzech Króli.

 • Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

  W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

 • Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

  Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

 • Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

  Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

Dodany przez Ewa Wartka | 2017/09/12

Fotografie rodzinne

Fotoksiążki to dzisiaj jeden z ciekawszych pomysłów na prezent.

W czasach gdy codziennie robimy kilkanaście do kilkudziesięciu zdjęć najdrobniejszych wydarzeń, jak posiłek, strój dnia, czy kubek kawy, takie pamiątki z jednej strony tracą na wartości, z drugiej - jeśli wybierzemy najlepsze zdjęcia, z wydarzeń, które naprawdę chcemy wspominać - są bardzo dobrym sposobem na zachowanie pamięci o udanych wakacjach, spotkaniach z rodziną, czy znajomymi.
Fotoalbumy (zobacz jak wyglądają na to dzisiaj z jednej strony przeszłość, w końcu mamy ramki cyfrowe i zupełnie inaczej przechowujemy dzisiaj zdjęcia, jednak fotoksiążki wciąż wiele osób chce posiadać i uznaje to za najlepszy sposób na gromadzenie wspomnień.
Prezent w takiej postaci to doskonały sposób, aby powiedzieć przyjaciółce, czy komuś z rodziny jak wiele dla nas znaczy i że wszystkie chwile spędzone razem są warte tego, aby je wspominać i celebrować. Dzisiaj mamy wiele sposobów na przechowywanie zdjęć - telefon, tablet, komputer, ale i tak najlepszą metodą jest zebranie najciekawszych zdjęć, wybranie odpowiedniego wzoru, filtra bądź sepii i dodatkowych ramek po to, aby wystylizować je czy to na zdjęcia retro, czy stary film, dzięki temu wspomnienia nabiorą nowego wymiaru.
Oczywiście nie ma sensu drukować każdego zdjęcia zjedzonego posiłku, czy wypitej kawy, ale te fotki które uwieczniły szczególne chwile jak pierwszy dzień wakacji, udany spacer, ulubiony film w ulubionym kinie - z pewnością warto utrwalić.
Jest tyle sposobów na piękne ozdobienie zdjęć, że fotoksiążki stają się wspaniałą pamiątką do której chcemy ciągle powracać.
Jeżeli mamy jakieś stare zdjęcia w formie analogowej, papierowej, także możemy je przerobić na wersję cyfrową i dać im nowe życie poprzez obróbkę komputerową i wywołanie na dobrej jakości papierze do zdjęć. Dzięki temu możemy odnowić stare fotoalbumy, dzięki nowych technologiom dostają one nowe życie, a my możemy cieszyć się wspomnieniami z wczesnego dzieciństwa i młodości swoich rodziców, a nawet dziadków. Warto tworzyć międzypokoleniowe albumy!

Okiem reportera

hobby
rozrywka
czas wolny